شانس بالای نکونام برای مربیگری استقلال


در میان گزینه‌های داخلی مربیگری در استقلال از همان ابتدای فصل نیز درباره جواد نکونام خبر‌هایی به گوش می‌خورد. نکونام که در روزهای داغ نقل و انتقالاتی لیگ نوزدهم با پیشنهاد تراکتورسازی هم مواجه بود ترجیح داد شانس خود را در باشگاه فولاد خوزستان جست و جو کند و استقلال هم خیلی زود راهش را با استراماچونی پیدا کرد. راهی که البته نیمه‌کاره ماند و سرمربی ایتالیایی در میانه‌های راه استقلال را ترک کرد.

تلاش‌های بسیار برای بازگرداندن استراماچونی به استقلال روز گذشته به نازل‌ترین حد خود در روزهای اخیر رسید تا به نوعی پرونده این مربی با استقلال مختومه شود. هرچند که برخی از ماندن یک پرونده باز خبر داده‌اند اما نباید برای بازگشت این مربی به استقلال امیدوار بود و سران این باشگاه باید هرچه زودتر دنبال انتخاب سرمربی جدید باشند. قبل از اینکه مرحله آخر رایزنی با وکلای استراماچونی کلید بخورد فرهاد مجیدی گزینه سرمربیگری استقلال بود اما فرهاد به دلیل واکنش‌های تند هواداران راضی به پذیرفتن این پیشنهاد نشد.
گرچه هنوز هم برخی جریان‌ها از احتمال بازگشت مجیدی به استقلال خبر می‌دهند اما واقعیت این است که شانس جواد نکونام برای نشستن جای استراماچونی بیشتر است و هیچ بعید نیست که او از فولاد جدا شده و به استقلال ملحق شود. وسوسه حضور در استقلال مدت‌ها است در ذهن جواد نقش بسته اما در این میان مدیران باشگاه اهوازی نیز باید به مذاکرات انجام شده روی خوش نشان دهند.
سعید آذری که خود را استقلالی هم می‌داند در تازه‌ترین اظهارات خود نسبت به این موضوع چراغ سبز نشان داده و هرگز قاطعانه نگفته که با حضور این گزینه مهم در استقلال مخالفت نخواهد کرد. آذری چنین گفته: «فعلاً در این مورد سکوت می‌کنیم. نکونام متعهد است و با باشگاه فولاد خوزستان هم قرارداد دارد. تا جایی که من نکونام را می‌شناسم او به قراردادش پایبند است و ان‌شا‌ء‌الله با او همکاری خود را ادامه می‌دهیم.»
وی در واکنش به اینکه اگر نکونام خودش تمایل داشته باشد به استقلال برود، تصمیم باشگاه چیست، گفت: «آن بحث دیگری است. در آن صورت باید هیأت مدیره و دیگر دوستان تصمیم‌گیری کنند. ما مذاکرات خوبی برای تقویت تیم داشتیم.»
با توجه به این اظهارات هیچ بعید نیست که باشگاه استقلال برای پر کردن جای خالی استراماچونی سراغ نکونام برود. شاید نکونام گزینه آنچنان مطرحی نباشد اما در میان گزینه‌های ایرانی اکنون شرایط بهتری دارد ضمن اینکه می‌‌تواند مربی آینده‌دارتری در قیاس با فرهاد مجیدی باشد. به هر حال تکلیف این موضوع نیز به زودی مشخص خواهد شد اما احتمالاً قبل از آن وزارت ورزش و جوانان مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال را معرفی خواهد کرد.

منبع : فرهیختگان
منبع خبر